Strona główna » Media o nas
Strona główna » Media o nas

Mamy świadomość, że każdą własną opinię warto umocować spostrzeżeniami z zewnątrz, dlatego chętnie dzielimy się z Wami tym, co o nas napisano. Zobaczcie co o naszych osiągnięciach sądzą specjaliści z branży gamingowej - blogerzy, dziennikarze, testerzy - i dołączcie do ich grona, sprawdzając, jak oferowane przez nas narzędzia mogą wesprzeć Wasze pomysły.

Innowacje w edukacji - game-based learning w poznańskim środowisku akademickim

Z inicjatywy naukowców Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu powstało innowacyjne rozwiązanie edukacyjne w oparciu o nauczanie poprzez gry, tj. dynamicznie rozwijający się na świece trend game-based learning. Jest to gra (i zarazem kompleksowy system szkoleniowy) "Cafe Manager", stanowiąca osadzony w konwencji powieści detektywistycznej symulator przedsiębiorstwa i jego otoczenia oraz swoisty program rozwoju kompetencji.

Przeczytaj artykuł na Poznan.pl

Jak smakuje Coffee Noir?

Gra Coffee Noir jest pierwszą grą edukacyjną, w którą grałam, a która nie przypomina interaktywnego podręcznika. (...) Trzeba przyznać, że Doji poczęstowało nas rozbudowaną, ciekawą grą edukacyjną.

Przeczytaj recenzję na Polskie-Gry.PL

Detektywistyczna gra biznesowa Coffee Noir – co to takiego?

Gra jest naprawdę przyjemna, co więcej grając w nią nie możemy mieć wyrzutów sumienia, że marnujemy czas. Jest to forma edukacji, w szczególności jeśli chodzi o zagadnienia związane z ekonomią. (...)Totalny strzał w dziesiątkę.

Przeczytaj recenzję na IELGREY.PL

Detektywistyczna gra biznesowa – recenzja Coffee Noir

Chyba najważniejszym pytaniem, jakie można sobie postawić przy recenzowaniu gry edukacyjnej jest "czy nauczyłem się czegoś?". I moja odpowiedź brzmi: tak. Nauczyłam się kilku rzeczy o negocjacjach, biznesie i o zarządzaniu przedsiębiorstwem. Nauczyłam się też kilku rzeczy o kawie. Nauczyłam się ich, chociaż wcale nie to był mój cel – moim celem, jako recenzenta, było sprawdzenie i ocenienie gry. A mimo to się czegoś się dowiedziałam. Uważam to za ogromny sukces Coffee Noir – mimo iż nie szukałam tej wiedzy, ona zdołała znaleźć mnie.

Przeczytaj recenzję na Nie Tylko Gry

WTK - wywiad podczas Poznań Game Arena

"Coraz częściej gry mają też wymiar edukacyjny. Tak jak Coffee Noir, debiut poznańskiego studia." Doroczna frekwencja na poznańskich targach gier pokazuje, że grać chce każdy, niezależnie od wieku, płci i wykształcenia. A polscy producenci doskonale odpowiadają na to zapotrzebowanie tworząc gry, które liczą się na światowym rynku.

Zobacz wywiad na WTK

Coffee Noir - nowy przedstawiciel gatunku Serious Games. Robi wrażenie!

Doji, bo tak właśnie nazywa się poznańskie studio, stworzyło coś naprawdę wyjątkowego. Gracze na pewno nie będą narzekali na inteligentną rozrywkę.

Przeczytaj recenzję na Gameradar

Jakie jest najnowsze narzędzie do nauki? Gry komputerowe!

Gry wykorzystujemy głównie w celach rozrywkowych, ale doskonale sprawdzają się one także w psychoterapii, podczas szkoleń zawodowych czy jako pomoce naukowe.

"Uczenie poprzez gry jest najnowszą formą przekazywania wiedzy" – mówi w Trojce dr Szymon Truskolaski z firmy zajmującej się produkcją gier podnoszących kwalifikacje zawodowe. "Uczenie przychodzi przy okazji robienia czegoś przyjemnego" – dodaje ekspert.

Przeczytaj artykuł na Polskieradio.pl

“Spoglądając na ten projekt jako grę, trzeba przyznać, że Doji wykonało kawał solidnej roboty”

Coffee Noir Games to bardzo ciekawa produkcja od poznańskiego studia Doji. Jak deweloperzy poradzili sobie z połączeniem gry i businessowej nauki?

Przeczytaj recenzję na Lubię Grać

PGA 2016: najlepsze gry przed premierą

Możecie czuć lekkie zdziwienie czytając, że ten tytuł dostał wyróżnienie. Coffee Noir jest grą edukacyjną, jednak wyjątkowo ambitną i ciekawą. (...) Jednak zwykły tycoon nazwany grą edukacyjną? Otóż nie, Coffee Noir jest wyjątkowo skomplikowana. Aby rozwijać firmę czy polepszać zdolności naszych pracowników musimy wykonywać testy związane z daną kategorią. Oczywiście wcześniej dostajemy obszerny zasób materiałów, z których możemy się nauczyć o danym zagadnieniu.

Przeczytaj recenzję na Horizon Gamer

Coffee Noir – Recenzja early access

Czy gra może nauczyć biznesu? A gra przeglądarkowa? Nie, no błagam, przecież gry, to tylko rodzaj zabawki! (…) Czy aby na pewno? Sądzę, że ekipa Doji Academy zaprzeczyłaby temu wszystkiemu w jeden sposób: zaproszeniem do przetestowania Coffee Noir.

Przeczytaj recenzję na GameBy

Jeżeli zabawa i edukacja, to tylko w takim stylu

Edycja 2016 Digital Dragons pokazała, że polska scena Indie to przede wszystkim różnorodność, z której autor wyłowił dla Was 11 najciekawszych tytułów. Coffee Noir jest jednym z nich.

Przeczytaj więcej na Onet Gry

Piątka na piątkę: najlepsze nowe polskie gry

Zestawienie najciekawszych niezależnych produkcji obecnych na tegorocznym Digital Dragons. Coffee Noir doceniono za fabułę i sprytnie przemycany wątek edukacyjny.

Przeczytaj więcej na Futu

Coffee Noir, czyli co by było, gdyby Sherlock Holmes postanowił sprzedawać kawę?

Coffee Noir jest ciekawym połączeniem symulatora przedsiębiorstwa oraz gry przygodowej. Akcja gry dzieje się w alternatywnej przyszłości, inspirowanej latami 40. XX wieku.

Przeczytaj recenzję na Portal MMO

Poznań Game Arena polskimi produkcjami stoi – przegląd najciekawszych gier z PGA 2016

Oto chyba pierwszy na świecie edukacyjny program biznesowy ubrany w szatki ręcznie rysowanej gry będącej hybrydą tycoona i pozycji przygodowej. (...) Coffee Noir jest ekonomicznym symulatorem dziejącym się w przyszłości stylizowanej na lata 50. XX wieku.(…) W tle będą działać prawdziwe ekonomiczne mechanizmy – zważywszy na fakt, że Coffee Noir to dzieło naukowców z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, nie powinno to dziwić.

Przeczytaj recenzję na GRYOnline

Wyprodukowano w Polsce: wrażenia z Coffee Noir, czyli jak zostałam biznesmenem

Coffee Noir to prawdziwa kopalnia wiedzy dla osób, które chcą wiedzieć więcej na temat negocjacji, psychologii pracy i prowadzeniu przedsiębiorstwa.

Przeczytaj recenzję na Gamezilla

Gra, która nauczy cię, jak prowadzić działalność gospodarczą

Jesteśmy otoczeni przez gry, dlatego niektórzy starają się wykorzystać tą znajomość do celów edukacyjnych. ‘Coffee Noir’ (…) jest jedną z takich gier.

Przeczytaj recenzję na F5

Wywiad z Jakubem Ryfą – prezesem PGG i współzałożycielem Doji Educational Innovations

Wywiad udzielony dla portalu Gamedot.pl podczas Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2016 w Poznaniu.

Przeczytaj wywiad na Gamedot

Pyrkon 2016 – Najciekawsze gry ze strefy Indie”. Coffee Noir na 1. miejscu!

Serwis IGN Polska przygotował zestawienie najciekawszych gier niezależnych, prezentowanych podczas festiwalu Pyrkon w strefie Indie. Na pierwszym miejscu znalazła się Coffee Noir! dziękujemy IGN Polska za uznanie!

Przeczytaj więcej na IGN