Strona główna » I emerge
Strona główna » I emerge

 

I emerge - gra futurystyczna

Thriller psychologiczny o odkrywaniu siebie w świecie pełnym uprzedzeń.

 

 

I EMERGE to przygodowa gra sci-fi typu point and click z narracją pierwszoosobową na PC, skupiająca się na zagadnieniach inteligencji emocjonalnej oraz wykluczenia społecznego. Oprawa gry oddaje klimat thrillera psychologicznego, tajemnicy i zagubienia.

FABUŁA

W 2154 korporacje powszechnie wykorzystują androidy jako tanią siłę roboczą wykonującą żmudną i powtarzalną pracę. Pomimo początkowo wysokich oczekiwań, maszyny okazały się niezdolne do kreatywnego myślenia i podejmowania trudnych decyzji. Pojedyncze jednostki zaczęły jednak przejawiać samoświadomość i wyższą inteligencję. Są one obserwowane, gdyż wg prawa Lidelonga, prawdziwe AI ewoluuje samoczynnie tylko we właściwych warunkach.

FANTASTYCZNA WIZJA PRZYSZŁOŚCI SKŁANIAJĄCA DO GŁĘBOKIEJ REFLEKSJI

Fabuła nawiązująca do kanonów fantastyki naukowej, przedstawiająca dystopijny świat odbiega od standardowych gier szkoleniowych czy edukacyjnych. Zagłębienie odbiorcy w poruszającą historię głównego bohatera pozwala na odwrócenie jego uwagi od dydaktycznego celu gry, a co za tym idzie, osiągnięcia stanu immersji i silniejszego zaangażowania w prezentowane treści. Tym sposobem odbiorca zapamiętuje informacje i ćwiczy swoje umiejętności nie czując, że się uczy.

 

Dostosowywanie
do potrzeb

Fabuła gry i jej mechanika daje możliwość rozbudowy rozgrywki, dodania kolejnych modułów tak, aby dostosować rozgrywkę do potrzeb i konkretnych celów szkoleniowych.

Elastyczność
- edytowanie treści

Wszystkie treści gry (dialogi postaci, testy kompetencyjne i ankiety diagnostyczne, wątki fabularne, nagrania lektorskie) mogą być wymienione, edytowane tak, aby dopasować do konkretnego tematu.

Zakres tematyczny

Pierwotna tematyka gry poruszała zagadnienia związane z inteligencją emocjonalną i wykluczeniem społecznym. Po modyfikacji treści i rozmów, gra może również skupiać się na zagadnieniach związanych z technikami komunikacji, onboardingiem, corporate compliance itp.

Więcej
niż gamifikacja

I Emerge wychodzi poza standardowe ramy gamifikacji czy idei Game-Based Learning. Nietypowa tematyka i sprytne umiejscowienie treści dydaktycznych w rozgrywkę, wraz z rysunkową szatą graficzną czynią z niej doskonałe narzędzie do przeprowadzania samodzielnych sesji szkoleniowych