Strona główna » Gry szkoleniowe jako sposób integracji pracowników
Strona główna » Gry szkoleniowe jako sposób integracji pracowników

Gry szkoleniowe jako sposób integracji pracowników

Integracja pracowników to ważna składowa sukcesu firmy. Budowanie i umacnianie pozytywnych relacji przyczynia się do poprawy jakości codziennej współpracy, a przy okazji jest także okazją do zabawy i rozrywki. Udana integracja nie musi jednak za każdym razem oznaczać wyjazdu za miasto. W korporacjach i dużych firmach coraz popularniejszym sposobem na skuteczną integrację stają się biznesowe gry szkoleniowe. Na czym polegają i co można dzięki nim zyskać? O tym poniżej.

Gry szkoleniowe, które sprzyjają dobrej atmosferze i poprawiają wyniki sprzedażowe

Gry szkoleniowe, w tym gry menedżerskie, edukacyjne czy wykorzystywane w programach typu talent development, to nie tylko dobry pomysł na integrację, ale także świetna okazja do pokazania typowych zachowań pracowników czy relacji występujących pomiędzy pracownikiem, a przełożonym. Gry szkoleniowe pokazują zarówno działania mające pozytywny wpływ na firmę, jak i te, które oddziałują na nią w sposób negatywny. Świadomość zachodzących zjawisk pozwala natomiast właściwie dobrać i podjąć działania korygujące. Jest to szczególnie ważne dla utrzymania dynamicznego rozwoju w korporacji. Grywalizacja to dobra zabawa, ale i sposób na identyfikację istotnych procesów zachodzących w firmie. Jest to także skuteczny sposób na emocjonalne zaangażowanie pracowników. Nie od dzisiaj wiadomo, że tam gdzie pojawiają się emocje, tam można zaobserwować wzrost motywacji i zaangażowania, a także bardziej wyrazisty charakter relacji międzyludzkich.

Nowoczesne metody integracji w firmach: gdzie szukać?

Jeśli jesteś pracownikiem działu Human Resources, Learning and Development czy też sprawujesz funkcję managerską w dużej firmie, a jednocześnie zależy Ci na skutecznym zintegrowaniu członków Twojego zespołu, rozważ zakup gry biznesowej. Polecanym miejscem, w którym znajdziesz szeroki wybór gier szkoleniowych, jest doji.pl, czyli platforma e-learningowa, na której znajdziesz nowoczesne narzędzia szkoleniowe, za sprawą których przekonasz się na czym polega fenomen gamifikacji w biznesie. Doji.pl oferuje zarówno gotowe gry szkoleniowe, takie jak na przykład gra biznesowa “Cafe Manager”, ale także stwarza możliwość zamówienia gry dostosowanej do indywidualnych potrzeb firmy.

Zalety gier szkoleniowych: integracja i wzmacnianie kompetencji

Dobrze dobrana gra szkoleniowa spełnia nie tylko funkcję integracyjną w korporacji, ale także pomaga rozwijać kluczowe kompetencje pracowników. Najważniejsze z nich to:

  • otwartość komunikacji,
  • umiejętność efektywnej współpracy z innymi ludźmi,
  • wspólne dążenie do wyznaczonego celu,
  • budowanie zaufania w zespole.

Skuteczność gier szkoleniowych, zarówno podczas integracji pracowników, jak i w procesie utrzymania odpowiedniej dynamiki rozwoju korporacji, wynika przede wszystkim z faktu, że pracownicy mogą w bezpiecznych warunkach testować różne rozwiązania, strategie i możliwości. Wdrażanie grywalizacji do firm to sposób na połączenie dobrej zabawy, zacieśnianie relacji, a także naukę, która jest okazją do wyciągania wniosków na przyszłość.