Strona główna » Castaway – gra coachingowa
Strona główna » Castaway – gra coachingowa

 

Castaway Island - gra coachingowa

Gra   dla  osób  dorosłych  o  niespełnionym  potencjale,  niedowartościowanych, wzmacniająca pozytywną  motywację  i  samoocenę  poprzez  indywidualny  system  wsparcia samorozwoju.

 

CECHY PRODUKTU

PSYCHOTESTY I QUIZY

Pozwalają na zdefiniowanie profilu osobowości gracza oraz jego potencjalnych problemów.  Gra udziela rad dotyczących kierunku rozwoju na podstawie udzielonych odpowiedzi.

TERAPIA "GRUPOWA"

Gracz jest częścią swoistej wzajemnej terapii poprzez poznawanie i reagowanie na historię postaci w grze, co pozwala mu na zredefiniowanie jego własnej drogi życiowej. 

WACHLARZ OSOBOWOŚCI

5 różnych charakterów postaci i 5 różnych historii, wymagających odpowiedniego podejścia. Wyzwanie zarówno z zakresu porozumiewania się w grupie, jak i rozmów indywidualnych.

PRZYJEMNA ROZGRYWKA

Atrakcyjna oprawa wizualna, ciekawe dialogi, a także łatwość użytkowania pozwalają na ciekawą i nowoczesną formę terapii.

ELASTYCZNY PRODUKT

Projekt jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb klienta poprzez wprowadzenie dedykowanych treści oraz nowych interakcji dotyczących np. komunikacji w zespole, rozwiązywaniem konfliktów itp.

Historia rozbitków może być więc podstawą do wielu case-study, interaktywnej symulacji w wirtualnym środowsku.

Gra przeznaczona dla osób, które mają problemy z określeniem kierunku swojej kariery zawodowej.

Jest to interaktywna forma terapii dla gracza, której celem jest pomoc w:

  1. konkretyzowaniu/redefiniowaniu własnego celu zawodowego i poszukiwanie dróg dojścia do niego;
  2. poznawaniu siebie — swojej osobowości, swoich predyspozycji zawodowych, swoich mocnych stron
  3. nawiązywaniu porozumienia z różnymi typami osobowości i współpracy z nimi.

Działania bohaterów na bezludnej wyspie mają być swoistą metaforą procesu zmiany - dzięki rozmowom i współpracy będą oni w stanie przetrwać oraz dokonać właściwej analizy swojego wewnętrznego ja, która posłuży jako fundament do konkretyzacji swoich celów zawodowych w prawdziwych życiu przez samego gracza.