Media o nas

Sprawdź co piszą o nas w mediach!


 

LubieGrac.pl: “Spoglądając na ten projekt jako grę, trzeba przyznać, że Doji wykonało kawał solidnej roboty”

Coffee Noir Games to bardzo ciekawa produkcja od poznańskiego studia Doji. Jak deweloperzy poradzili sobie z połączeniem gry i businessowej nauki?

~Artykuł pojawił się w serwisie LubieGrac.pl.


Portal MMO: “Coffee Noir to produkcja, która kusi bardzo przyjemną dla oka, komiksową oprawą, czerpiącą garściami z kina noir i idealnie podkreślającą klimat gry.”

Coffee Noir jest ciekawym połączeniem symulatora przedsiębiorstwa oraz gry przygodowej. Akcja gry dzieje się w alternatywnej przyszłości, inspirowanej latami 40. XX wieku.

~Artykuł pojawił się w serwisie Portal MMO. 

Horizon Gamer: “Możecie czuć lekkie zdziwienie czytając, że ten tytuł dostał wyróżnienie. Coffee Noir jest grą edukacyjną, jednak wyjątkowo ambitną i ciekawą.”

Jednak zwykły tycoon nazwany grą edukacyjną? Otóż nie, Coffee Noir jest wyjątkowo skomplikowana. Aby rozwijać firmę czy polepszać zdolności naszych pracowników musimy wykonywać testy związane z daną kategorią. Oczywiście wcześniej dostajemy obszerny zasób materiałów, z których możemy się nauczyć o danym zagadnieniu.

~Artykuł pojawił się w serwisie Horizon Gamer. 

GRYOnline.pl: “Oto chyba pierwszy na świecie edukacyjny program biznesowy ubrany w szatki ręcznie rysowanej gry będącej hybrydą tycoona i pozycji przygodowej.”

Coffee Noir jest ekonomicznym symulatorem dziejącym się w przyszłości stylizowanej na lata 50. XX wieku.(…) W tle będą działać prawdziwe ekonomiczne mechanizmy – zważywszy na fakt, że Coffee Noir to dzieło naukowców z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, nie powinno to dziwić.

~Artykuł pojawił się w serwisie GRYOnline.pl. 

Cyberpsychologia.pl: “Wszyscy wiemy, jak gry potrafią być wciągające – komputerowe, planszowe, terenowe… a teraz także edukacyjne! Udowadnia to gra Coffee Noir, która właśnie weszła na rynek.”

O tym, dlaczego warto uczyć się poprzez zabawę i doskonalić swoje umiejętności w świecie wirtualnym przekonacie się dzięki artykułowi na stronie Cyberpsychologia.pl. Zapraszamy do lektury.

~Artykuł pojawił się w serwisie Cyberpsychologia.pl. 

WTK: “Coraz częściej gry mają też wymiar edukacyjny. Tak jak Coffee Noir – debiut poznańskiego studia.”

Doroczna frekwencja na poznańskich targach gier pokazuje, że grać chce każdy, niezależnie od wieku, płci i wykształcenia. A polscy producenci doskonale odpowiadają na to zapotrzebowanie tworząc gry, które liczą się na światowym rynku.

~Materiał pojawił się w serwisie WTK.pl.

  

Gamezilla.pl: “Coffee Noir to prawdziwa kopalnia wiedzy dla osób, które chcą wiedzieć więcej na temat negocjacji, psychologii pracy i prowadzeniu przedsiębiorstwa.”

Może się wydawać, że praca nad sprawnym funkcjonowaniem firmy, wymagająca kontrolowania produkcji, sprzedaży, marketingu, finansów i zarządzania, to dla większości misja niemożliwa. Sprawdźcie jak zmienia się to dzięki naszej grze. O Coffee Noir opowie Wam Tatiana Kowalczyk.

~Artykuł pojawił się w serwisie Gamezilla.pl. 

Gameradar.pl: “Doji, bo tak właśnie nazywa się poznańskie studio, stworzyło coś naprawdę wyjątkowego. Gracze na pewno nie będą narzekali na inteligentną rozrywkę.”

O intuicyjnym zdobywaniu umiejętności biznesowych z grą Coffee Noir, która przy okazji intryguje i robi wrażenie, przeczytacie w artykule twórców serwisu Gameradar.pl. Zapraszamy do lektury.

~Artykuł pojawił się w serwisie Gameradar.pl. 

Gameby.pl: Kolejne recenzje Coffee Noir. Wersja early acces spełnia obietnice składane przez twórców: “gra rzeczywiście uczy”. Sprawdźcie, jak oceniono ją w czterech kategoriach.

Czy gra może nauczyć biznesu? A gra przeglądarkowa? Nie, no błagam, przecież gry, to tylko rodzaj zabawki! (…) Czy aby na pewno? Sądzę, że ekipa Doji Academy zaprzeczyłaby temu wszystkiemu w jeden sposób: zaproszeniem do przetestowania Coffee Noir.

~Artykuł pojawił się w serwisie Gameby.pl.


 

Fpiec.pl: »Jesteśmy otoczeni przez gry, dlatego niektórzy starają się wykorzystać tą znajomość do celów edukacyjnych. ‘Coffee Noir’ (…) jest jedną z takich gier.«.

Wszyscy graliśmy w jakąś odmianę gry wideo ― słusznie zauważa Michał Jakubowski, uznając Coffee Noir za ciekawą realizację założenia ‘learning by doing’. Więcej o fabule, estetyce gry i założeniach rozgrywki na tle diagnozy współczesnego systemu edukacji przeczytacie w recenzji.

~Artykuł pojawił się w serwisie Fpiec.pl.


 

Gameby.pl: O kreatywnych platformach, które wymykają się tradycyjnej definicji gier, pisze Bartek Sztobryn.

Sami twórcy okrasili swoją najnowszą grę podtytułem „A Role Playing Serious Game”, co sprowadza się w praktyce, do smacznie wyglądającego miszmaszu gry ekonomicznej z grą detektywistyczną i swoistym meta-roleplay.

~Artykuł pojawił się w serwisie Gameby.pl.


 

Futu.pl: ‘Coffee Noir jest grą, z którą chce się spędzać wieczory. Na dodatek mamy poczucie, że podnosimy nasze umiejętności i że dobrze wykorzystujemy swój wolny czas.’

‘Piątka na piątkę: najlepsze nowe polskie gry’ to zestawienie najciekawszych niezależnych produkcji obecnych na tegorocznym Digital Dragons. Coffee Noir doceniono za fabułę i sprytnie przemycany wątek edukacyjny.

~Artykuł pojawił się w serwisie Futu.pl.


 

Gry.onet.pl: “Jeżeli zabawa i edukacja, to tylko w takim stylu” ― o Coffee Noir na Digital Dragons pisze Dawid Podgórski

Tegoroczna edycja Digital Dragons pokazała, że polska scena Indie to przede wszystkim różnorodność, z której autor wyłowił dla Was 11 najciekawszych tytułów. Coffee Noir jest jednym z nich.

~Artykuł pojawił się w serwisie Gry.onet.pl.


 

Gildia.pl: Digital Dragons 2016 – Coffee Noir najciekawszą grą Indie Showcase! Top 5 Jędrzeja Brzozowskiego

Digital Dragons 2016 już za nami, ale wciąż zbieramy pozytywny feedback o naszej grze. Tym razem Coffee Noir znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu Jędrzeja Brzozowskiego z portalu Gildia.pl! Sprawdźcie jak wyglądają targi oczami autora i z kim, między innymi, konkurowaliśmy w ramach Indie Showcase.

~Artykuł pojawił się w serwisie Gildia.pl.


 

IGN Polska: “Pyrkon 2016 – Najciekawsze gry ze strefy Indie”. Coffee Noir na 1. miejscu!

Serwis IGN Polska przygotował zestawienie najciekawszych gier niezależnych, prezentowanych podczas festiwalu Pyrkon w strefie Indie. Na pierwszym miejscu znalazła się Coffee Noir! dziękujemy IGN Polska za uznanie!

~Artykuł pojawił się w serwisie IGN Polska.


 

Gamedot.pl: “Wywiad z Jakubem Ryfą – prezesem PGG i współzałożycielem Doji Educational Innovations”

Podczas festiwalu fantastyki Pyrkon 2016, mieliśmy przyjemność udzielić wywiadu dla portalu dla graczy Gamedot.pl. Na naszym stoisku prezentowaliśmy naszą grę Coffee Noir, która wzbudzała spore zainteresowanie. Wywiadu udzielił nasz project manager – Jakub Ryfa

~Artykuł z wywiadem pojawił się w portalu dla graczy Gamedot.pl.


 

Mam Startup: “Zwykle gry edukacyjne są nudne. Coffee Noir ma być inna…”

Negocjacje handlowe, planowanie produkcji i sprzedaż. Te umiejętności zdobędziesz grając w edukacyjną grę Coffee Noir. Wcielasz się w niej w Artura Olivera, detektywa, który pod przykrywką producenta kawy zdobywa zaufanie zamieszanych w przestępstwo londyńskich przedsiębiorców.

~Artykuł pojawił się na łamach poratlu Mam Startup, który jest poświęcony polskiej branży start-upowej.


 

Ad Monkey: “Szekspir, ekonomia i gry wideo. Rozmowa ze współzałożycielem DOJI”

Doji to nowy start-up na polskim rynku gier i aplikacji szkoleniowych. Z Jakubem Ryfą rozmawiamy o wprowadzaniu ekonomii do świata wirtualnego grywalizacji w służbie nauki i o znaczeniu dramatów Szekspira we współczesnym biznesie.

~Artykuł pojawił się w magazynie Ad Monkey,poświęconym kampaniom reklamowym, biznesowi i technologiom.